Mesepályázatot hirdetnek Méhes György emlékére
MTI - 2023.03.21.
A Méhes György - Nagy Elek Alapítvány és a Magyar Írószövetség csaknem egymillió forint összdíjazással Méhes György-mesepályázatot hirdet magyar gyermekirodalmi művek születésének ösztönzésére - tájékoztatta Simó Ágnes-Tekla, az alapítvány titkára kedden az MTI-t.
A közlés szerint Méhes György (1916-2007) Kossuth-díjas alkotó jelentős meseírói tevékenysége, az egyetemes magyar művelődés és nemzettudat megtartóerejének kimunkálásában vállalt szerepe példaként szolgál a kortárs alkotóknak.
A pályázatra azon alkotók jelentkezhetnek, akik tagjai valamelyik anyaországi vagy határon túli reprezentatív írószervezetnek. Minden szerző egy művel, anonim módon pályázhat. A pályaműveket a Magyar Írószövetség egy munkatársa a kizárólag erre a célra létrehozott mehesgyorgypalyazat@gmail.com e-mail-címen keresztül fogadja.
A pályázóktól korábban nyomtatásban, internetes felületen még nem publikált műveket várnak április 30-ig. A szakmai zsűri május 25-ig bírálja el a benyújtott műveket. A nyertesek június 9-én, ünnepi műsor keretében hirdetik ki.
A tájékoztatás szerint a pályázatra olyan művekkel lehet jelentkezni, amelyek megfelelnek a mese műfaji követelményeinek. A terjedelemnek minimum 5 ezer, maximum 10 ezer leütésnek kell lennie. A kiírásra olyan meséket várnak, amelyek foglalkoznak a ma gyermekeinek kérdéseivel, természetszeretetre és együttérzésre ösztönöznek vagy történelmi eseményt dolgoznak fel, továbbá a humor eszközrendszerét is sokrétűen használják.
A nyertes 500 ezer, a második helyezett mű alkotója 300 ezer, míg a harmadik 100 ezer forintos díjazásban részesül.
A részletes kiírás a https://tinyurl.com/mesepalyazat oldalon olvasható.
Ajánló tartalma:
Az archívum kincseiből:
„Az értelmezés valóban lehet szórakozás, szabadság, játék, kaland” – Horváth Viktor
„Műanyag kerti szék állapotba sodródott a világ” – beszélgetés Kollár-Klemencz Lászlóval
Egy „rendetlen” regényről beszél Cserna-Szabó András
A cenzortól a vászonig: a magyar filmgyártás zivataros éveiről – Gervai András könyvéről