Közös jövő mottóval rendezik meg először a TEDxÚjlipót programjait
MTI - 2025.09.10.
"Közös jövő" mottóval rendezik meg az első TEDxÚjlipót programjait szeptember 27-én a Stopper hajón Budapesten - közölték a szervezők az MTI-vel.
Délelőtt nyitott színpad várja az érdeklődőket a gyermekvédelem, a longevity és a nagyvállalati példamutatás témakörében - írták, kiemelve, hogy ez a formátum lehetőséget ad a meghívott szakértőknek, hogy ütköztessék nézeteiket, és értékes párbeszéd induljon a közönség aktív bevonásával.
Délután Nyáry Luca író, költő a digitális sebezhetőségről és társadalmi elvárásokról beszél, Pogátsa Zoltán közgazdász és szociológus a gazdaság igazságosabb működésére keres válaszokat, Kiss László csillagász pedig arról mesél majd, hogy a csillagászat hogyan formálja a jövőről alkotott képünket.
Számos további előadással is várják a közönséget: a témák között lesz a férfiidentitás átalakulása, a városi terek újraformálása és a házasság intézménye. Szó esik majd arról is, hogy mit jelent ma otthon lenni, mit tehet az egyénért egy jó közösség, és hogyan válhat valódi megtartó erővé.
Az előadók a TEDx hagyományait követve személyes történeteken és szakmai nézőpontokon keresztül mutatják be a mindennapi élet kihívásait, amelyekkel mindannyian megküzdünk.
A napot egy szimbolikus, mindenkit egy asztalhoz ültető program zárja: a Duna-parton felállított "KözösAsztal"-nál Mautner Zsófi várja finomságokkal a közönséget.
"Azt remélem, hogy a résztvevők magukkal viszik a közösség és egymáshoz tartozás élményét, új ismeretségeket, tartalmas előadásokat, beszélgetéseket és olyan gondolatokat, amelyek még sokáig velünk maradnak, és új kérdéseket ébresztenek bennünk" - idézi a közlemény Sághy Krisztinát, a rendezvény megálmodóját és főszervezőjét.



















