Könyvhét 2023
Kőszeghy Elemér
A magyarországi ötvösjegyek...
Egy nyár
Öt történet
Végtelen élmény
Újszövetség
olvasást segítő
nagy betűkkel
SZERZŐI KIADÁS
PROFI MÓDON
Kőszeghy Elemér<br>A magyarországi ötvösjegyek... Egy nyár<br>Öt történet<br>Végtelen élmény Újszövetség<br>olvasást segítő<br>nagy betűkkel SZERZŐI KIADÁS<br>PROFI MÓDON
Könyvhét.hu online

Két amerikai szerző komédiáját viszi a Centrál Színház a Szigliget Várudvarba augusztusban

MTI - 2026.07.11.

A Centrál Színház idén két amerikai szerző, Neil Simon és Woody Allen egy-egy darabját viszi el a Szigliget Várudvarba augusztusban, Puskás Tamás rendezésében.

A színház közleménye szerint a budapesti premier előtt, augusztus 8-án mutatják be Szigligeten Neil Simon Furcsa pár című Tony-díjas darabját. Az amerikai szerző legtöbbet játszott darabja párkapcsolati dráma is lehetne, azonban azt a történetben szereplő két jóbarát, Oscar és Felix komikus duója ellenállhatatlan vígjátékká varázsolja - írták.

A Puskás Samu és Puskás Dávid új fordításában színpadra vitt darabban - melyet augusztus 8. és 15. között esténként 20 óra 30 perces kezdéssel láthat a nagyközönség - a főszerepeket Alföldi Róbert és Stohl András játsszák.

A további szerepekben Marton Róbert, Magyar Attila, Mészáros András, Rada Bálint, Domokos Éva Lili és Hermányi Mariann láthatók.

A tájékoztatás szerint augusztus 17. és 22. között Woody Allen legújabb, 2024-ben írt vígjátéka, a Tiszta őrület (Neurotics jamboree) lesz műsoron Hevér Gábor, Parti Nóra, Martinovics Dorina, Szabó Kimmel Tamás és Balla Eszter főszereplésével.

A közleményben idézik Puskás Tamás rendezőt, aki elmondta: a darabban - a szerzőre jellemző módon - egy görög mitológiai történet, az istenek szépségversenye sejlik fel. Az önéletrajzi ihletésű komédiában Woody Allen azt összegzi, mit gondol pályája fő témáiról.

Ajánló tartalma:

Új kód kérése

Rovat további hírei:
Hozzászólás szövege:
Felhasználói név*:
E-mail*:



Kiemelt

Károlyi Csaba: Csak körbe jársz – Az Élet és Irodalom 2026/32. számából

Az Élet és Irodalom 32. számát a kulturális cikkek rövid részleteivel ajánljuk.

Kálvin 0612Móra 0605KőszeghyÉlet és IrodalomTandori SzubjektívSzabadmatttandori.huCsibi tűzoltó lesz
Belépés