Harmincadik alkalommal rendezik meg a Krisna-hívők Szekérfesztiválját Budapesten
MTI - 2026.06.08.
Június 13-án, harmincadik alkalommal rendezik meg Budapesten a Krisna-hívők Ratha-játrá Szekérfesztiválját, amelynek felvonulása az Eötvös térről indul és a Városligetben ér véget - közölte a Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a zenés-táncos menet 13 órakor indul az Eötvös térről, majd az Andrássy úton haladva 16 órakor érkezik meg a Városligetbe. A felvonulást kulturális és vallási programok kísérik, a résztvevők a hagyományoknak megfelelően egy díszes szekéren viszik Dzsagannátha istenség szobrát.
A Városligetben déltől estig India Fesztivált rendeznek, ahol egyebek mellett tradicionális indiai zenével és táncokkal, jógafoglalkozásokkal, kézműves bemutatókkal és gasztronómiai kínálattal várják az érdeklődőket.
A színpadi műsorsorozat részeként Sivaráma Swami lelki tanító rövid előadással és közös zenéléssel lép színpadra 17 órától. A napot 18:30-tól a Kirtan Fest élő mantra koncertje zárja.
A szervezők közlése szerint a több ezer éves múltra visszatekintő Ratha-játrát a világ számos nagyvárosban megrendezik. Az idei, jubileumi rendezvény díszvendége az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete lesz. A programok ingyenesen látogathatók.
További információ a https://szekerfesztival.krisna.hu/ oldalon található.
Ajánló tartalma:
Az archívum kincseiből
Kézenfogva a képernyő előtt – beszélgetés Ranschburg Jenővel
„Az írás lett a társam” – Sass Sylvia szépíróként is bemutatkozik
"Aha"-élmény a Szeretetkönyvben – beszélgetés Müller Péterrel
Regényem élete – beszélgetés Garaczi Lászlóval
Az ember legsajátabb sajátja – Beszélgetés Száraz Miklós Györggyel és Tóth Zoltánnal



















